O mne

Vzdelanie

1984 – 1988 Jazyková škola v Žiline, štátna jazyková skúška z nemeckého jazyka
1976 – 1981 Technická univerzita vo Zvolene – lesnícka fakulta
1972 – 1976 Gymnázium v Ružomberku
1963 – 1972 Základná škola Likavka

Pracovné skúsenosti

2014 –                                     Zástupca primátora mesta Ružomberok

1992 – 2007, 2011 – 2014 Mestské lesy, spol. s r.o. Ružomberok; konateľ – riaditeľ
2007 – 2010 primátor mesta Ružomberok
2002 - poslanec mestského zastupiteľstva v Ružomberku
2001 - poslanec Žilinského samosprávneho kraja
1987 – 1992 Lesný závod, Ružomberok
1981 – 1987 Drevokup, n.p. Ružomberok

Záľuby

Šport, príroda, vychádzky, cestovanie, poľovníctvo – ochrana prírody

Filmy

Prírodovedné, vojnové, historické. Veľmi ma zaujal film Pred bránami Stalingradu, kde bola zobrazená statočnosť prostých ľudí, ktorých nasadením života bránili svoju vlasť.

Knihy

Literatúra faktu, historická literatúra, encyklopédie

Hudba

Som absolvent ZUŠ v hre na klavír. Veľmi rád počúvam vážnu hudbu, ale tiež si rád vypočujem aj slovenskú tvorbu, napríklad Elán, Müllera alebo Haberu.

Šport

V rokoch 1976 – 1988 som sa aktívne venoval karate. Ako tréner som v ’81 založil oddiel karate v Ružomberku pri TJ SCP. Aktívne sa venujem streľbe, pasívne pozerám takmer všetko, ale najmä športové súťaže v streľbe, snooker, hokej, futbal…

Cestovanie

Mal som možnosť precestovať viacero krajín. Krásne dovolenky s rodinou som zažíval na gréckych ostrovoch Korfu a Kréta, kde som si ako kuchársky gurmán vyskúšal aj varenie z tradičných gréckych surovín. Navštívil som však aj Spojené štáty, kde mám švagra a veľmi krásne dojmy som si priniesol z Číny a najmä z návštevy Čínskeho múru. Navštívil som aj Severnú Kóreu, z ktorej mám veľmi negatívne pocity. Tam totiž ešte vládla a stále vládne absolútna diktatúra jednej strany a jedného klanu.
Tatry sú krásne, no navštevujem ich ako turista nie ako lyžiar. Mám veľmi rád túru na Popradské pleso, občas sa pohybujem v Jasnej, v okolí Vrbického plesa. Najviac času však trávim v pohorí Veľká Fatra.

Kultúra

Rád navštevujem divadelné predstavenia a muzikály, napríklad muzikál Kleopatra bol pre mňa fantastický zážitok.

Vzťah k zvieratám

Bol som aktívnym chovateľom poľovníckeho plemena bavorský farbiar, ktoré som choval 25 rokov. Dosiahol som aj slušné úspechy, keď 3 jedince z mojej chovnej stanice sa počas tejto doby umiestnili na najvyšších priečkach v rámci súťaží exteriéru.
Momentálne žiaľ psíka nemám, pretože som musel chov prerušiť na základe iných povinností. Iste sa ale k tejto záľube vrátim, lebo pes je ozajstný úprimný priateľ človeka.

Politika

Moja politická orientácia bola od samého začiatku jasne pravicová. Napriek veľkému tlaku v období socializmu som nebol nikdy kandidátom ani členom KSČ. Okamžite po vypuknutí Nežnej revolúcie som sa stal zakladajúcim členom VPN v Severoslovenských lesoch a snažil sa presadiť do vedúcich funkcií v lesníctve skutočných odborníkov.
Počas môjho primátorovania som sa stal súčasťou vysokej politiky a na vlastnej koži okúsil jej úskalia. Myslím si, že som mesto viedol zodpovedne a zanechal ho v slušnej finančnej kondícii. Mesto Ružomberok v tomto období získalo vysoký objem grantových peňazí na jedného obyvateľa, o čom svedčí intenzívna výstavba v okrese Ružomberok. Som však hrdý na to, že za 20 rokov pôsobenia v mestskej ale aj vyššej politike, ako aj v pozícii riaditeľa mestskej firmy môžem každú noc ísť spokojne spať s vedomím, že som neprijímal úplatky.
Ako poslanec samosprávneho kraja celé obdobie sponzorujem rôzne spoločenské organizácie v rámci mesta, ale aj okresu a svoj poslanecký plat z väčšej časti vraciam ľuďom. Nie som človek milujúci peniaze a postačuje mi primeraný plat, ktorý zarobím v svojom zamestnaní. K šťastiu mi nechýbajú drahé autá ani luxusné dovolenky. Stále sa vozím na svojej oktávii, ktorej som verný.